Jak wybrać prosty program do zarządzania produkcją?

Każdy z przedsiębiorców wie, jak ważne jest wdrożenie odpowiedniego programu do zarządzania produkcją. Na pewno z doświadczenia wiedzą oni, że Excel i pliki w nim tworzone nie pozwolą efektywnie zapanować nad skomplikowanymi procesami produkcyjnymi. W sieci można znaleźć tysiące prostych programów do zarządzania produkcją, niemniej jednak nie każdy z nich sprawdzi się w danym przedsiębiorstwie. Jak więc w kilku krokach wybrać prosty program do zarządzania produkcją?

1. Zastanowienie się, ile można wydać na oprogramowanie

Nie jest tajemnicą, że przedsiębiorcy dużą uwagę poświęcają budżetowi, jakim dysponują. Dlatego też w pierwszej kolejności powinni się oni zastanowić, jaką maksymalną kwotę mogą przeznaczyć na taki prosty program do zarządzania produkcją. Niektóre z firm sprzedają oprogramowania z możliwością rozłożenia płatności na raty. Inne z kolei, umożliwiają korzystanie z oprogramowania na zasadzie miesięcznego abonamentu. Przedsiębiorcy muszą więc zdecydować, czy priorytetem jest posiadanie aplikacji, czy korzystanie z wersji oprogramowania aktualizowanej na bieżąco. Co więcej, muszą oni wziąć pod uwagę to, że o wielu dodatkowych kosztach, dowiedzą się oni dopiero po otrzymaniu od firm realnych wycen. Należy pamiętać, że w przypadku programów sprzedawanych z licencją, ich cena to dopiero początek, gdyż dochodzą do tego także koszty upgrade’ów, koszty szkoleń i wsparcia. Dlatego już na początku warto upewnić się, ile będzie wynosiła pełna cena funkcjonowania programu i zastanowienie się, czy mieści się ona w naszym budżecie.

2. Zorientowanie się, jak wygląda obsługa klienta

Należy zdać sobie sprawę z tego, że kupując chociażby prosty program do zarządzania produkcją, zawierane jest z firmą zobowiązanie, które często będzie trwało długie lata. By współpraca ta była owocna, najlepiej jest już na początku zwrócić uwagę kwestię tego, jak wygląda obsługa klienta. Przedsiębiorca powinien też wziąć pod uwagę to, czy bezproblemowe może przetestować produkt, a język, który go opisuje, jest jasny i zrozumiały. Szczególne znaczenie ma to przy wyborze prostych programów do zarządzania produkcją, który wymaga dość szybkiego przyswojenia. Warto także przejrzeć referencje danej firmy i poczytać opinie o ich usługach. Koniecznie sprawdzić trzeba także to, czy po telefonie do obsługi klienta szybko otrzymamy niezbędne informacje. Spotkanie z daną firmą powinno być także maksymalnie merytoryczne, a prezentacja oprogramowania szczegółowa.

3. Czy oprogramowanie będzie kompatybilne z dotychczasowymi programami?

Decydując się na zakup prostego programu do zarządzania produkcją, przedsiębiorcy muszą przede wszystkim mieć na uwadze funkcjonalność. Nie potrzebne jest bowiem kilkanaście osobnych modułów, za które trzeba zapłacić i następnie je wdrożyć. Należy więc zwrócić uwagę, by prosty program do zarządzania produkcją nie wymagał prawdziwej rewolucji w firmie. Warto więc sprawdzić, przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie, czy wybrany przez przedsiębiorców program do zarządzania produkcją będzie współpracował z oprogramowaniem, które istnieje w ich firmie. Dzięki temu zaoszczędzą oni nie tylko czas, ale także pieniądze.

4. Czy prosty program do zarządzania produkcją rzeczywiście jest prosty?

Nie bez powodu przedsiębiorcy poszukują prostego programu do zarządzania produkcją. Łatwość obsługi ma ogromny wpływ na skrócenie i powodzenie przeprowadzenia procesu wdrożenia. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wygląd interfejsu. Musi być on czytelny i prosty. Poruszanie się pomiędzy kolejnymi oknami i funkcjami powinno być płynne, a każde okno powinno posiadać tytuł. Ważne, by pomoc była dostępna z każdego miejsca w aplikacji. Przedsiębiorcy powinni także wziąć pod uwagę łatwość instalacji takiego oprogramowania.

5. Mozart – prosty program do zarządzania

Program Mozart do zarządzania produkcją, jest dobrą opcją dla każdego przedsiębiorcy, który szuka prostego programu dla swojej produkcji. Spełnia wszystkie wyżej wymienione kryteria. Konkurencyjna cena licencji na oprogramowanie, jest zależna od opcji programu, na jaką zdecyduje się przedsiębiorca. Dodatkowo warto zaznaczyć, że przed zakupem programu tworzona jest indywidualna wycena prac wdrożeniowych, szkoleniowych i zakupu potrzebnej licencji. Kontakt z klientem odbywa się na prostych zasadach – merytorycznie i precyzyjnie podawane są potrzebne informacje. W razie problemów lub pytań, na stronie można znaleźć numer telefonu do wdrożeniowców oraz do infolinii. Przed zakupem programu zawsze ma miejsce prezentacja możliwości programu, gdzie można zadać pytania dotyczące indywidualnych potrzeb. Na takową prezentację można umówić się zależnie od potrzeb w wygodny sposób zdalny lub osobisty, gdzie wdrożeniowiec pojawia się w firmie w ustalonym terminie. Sam program jest czytelny i przejrzysty. Szkoleniem z korzystania z programu zajmują się specjaliści. Sam interfejs jest czytelny i prosty w odbiorze. Po więcej informacji wystarczy wejść na stronę produkcjaprogramy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.